Arrestohet pasi dëmton rrjetin e rrymës me vinç

Prishtinë | 16 Sht 2016 | 10:24 | Nga

Një qytetar i Ferizajt në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” është arrestuar pasi që nga pakujdesia ka dëmtuar me vinç rrjetin e rrymës elektrike, duke shkaktuar dëme dhe rrezik për qytetarët.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K/shqiptar nga pakujdesia me mjetin e tij punues (vinç) i cili mjet i kishte rrëshqitur dhe i kishte rënë në rrjetin e rrymës elektrike, me ç’rast kishte shkaktuar dëme dhe rrezik për njerëzit përreth”.

“Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, njofton Policia e Kosovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme