Dy shkolla dhe një çerdhe, Suhareka kishte një ditë suksesi

Suharekë | 16 Sht 2020 | 19:37 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj është një nga kryetarët më aktiv në vend. E ndryshimet që po bëhen në Suharekë, po vërehen thuajse çdo ditë.

Por sot ai ishte fokusuar pikërisht në sferën e arsimit.

Muharremaj sot ka përuruar dy shkolla, një prej tyre në Dobërdelan dhe një tjetër në Leshan.

Përpos kësaj Muharremaj ka publikuar edhe një video nga punimet që po realizohen në çerdhen e re në Suharekë.

“Edhe në Leshan e përuruam shkollën e re e cila ka qenë kërkesë dhe nevojë e banorëve…”, shkroi ndër të tjerash Muharremaj.

Duhet përkujtuar që arsimi është një nga pikat kyçe në vend, e që puna në drejtim të kësaj lamie është mëse e nevojshme.

Sot filluan punimet për një çerdhe të re moderne në Suharekë…

Gepostet von Bali Muharremaj am Mittwoch, 16. September 2020

Edhe në Leshan e përuruam shkollën e re e cila ka qenë kërkesë dhe nevojë e banorëve…

Gepostet von Bali Muharremaj am Mittwoch, 16. September 2020

Sot përuruam shkollën e re në Dobërdelan…

Gepostet von Bali Muharremaj am Mittwoch, 16. September 2020

Të ngjashme