Forca të shtuara të sigurisë tek Ura e Ibrit (FOTO)

Mitrovicë | 11 Jan 2017 | 14:16 | Nga

Forca të shtuara të policisë janë parë që nga mëngjesi i së mërkurës në Mitrovicë.

Kjo për shkak të protestës së organizuar tek sheshi‘’Isa Boletini’’ në lidhje me arrestimin e ish-kryeministrit të vendit, Ramush Haradinajt.

Veç tjerash forca të shtuara të rendit janë parë dhe tek Ura e Ibrit në Mitrovicë.

Në atë zonë janë parë dhe shtatë vetura të karabinierisë italiane, e që kishin për detyrë mbajtjen nën kontrollë të gjendjes në kohën kur zhvillohej protesta.

Për më shumë ja dhe fotografitë më poshtë:

asdsa

dasd

ikl

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme