Gjendet një person i vdekur në Ferizaj

Prishtinë | 10 Maj 2022 | 10:47 | Nga Ekonomia Online

Një person është gjetur i vdekur të hënën në rrugën “Zenel Hajdini” në Ferizaj.

Policia njofton se vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor.

“Rr. Zenel Hajdini, Ferizaj 09.05.2022-19:55. Një mashkull kosovar ka raportuar se ka vërejtur në person mashkull të shtrirë. Njësitë relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalur në vendin e ngjarjes ku është konstatuar vdekja e viktimës”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Rasti në polici është hapur si “Hetim mbi vdekjen”.

Të ngjashme