Hapet Tregu i Fundvitit, konkurruan mbi 100 biznese

Prishtinë | 13 Dhj 2017 | 19:25 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë është hapur solemnisht i ashtuquajturi “Tregu i Fundvitit”, ku në dhjetëra shtëpiza druri, në ambient të hapur, ofrohen produkte të ndryshme, si kafe, çaj e verë e zier.

Në këtë ngjarje tashmë tradicionale për çdo fundvit ka marrë pjesë dhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Ai tha se ky aktivitet ka rezultuar të jetë shumë i suksesshëm viteve të kaluara. “Sivjet në konkursin e hapur kanë aplikuar mbi 100 biznese”, tha Ahmeti, i cili paralajmëroi mundësinë që vitin e ardhshëm të rritet numri i shtëpizave në shesh, raporton Ekonomia Online.

Ai tregoi se janë munduar të përzgjedhin një laramani të produkteve që ofrohen, duke filluar nga kafeja e deri te vera e zier.

Edhe këtë vit tregu do të shoqërohet me muzikë e aktivitete të tjera kulturore.

Kreu i Komunës tregoi se tashmë kanë nisur përgatitjet dhe për programin festiv për Vitin e Ri me moton “Prite, prite në shesh”.

Ahmeti, me bashkëpunëtorë, vizituan shtëpizat prej të cilave shijuan edhe produktet të cilat këto këmbë shtëpiza i ofrojnë.

Lexo më shumë:

Të ngjashme