“HardhFest” hapet sot – këto janë aktivitetet ditore

Prishtinë | 16 Gus 2019 | 09:38 | Nga Ekonomia Online

Sot në ora 12:00 pritet të mbahet ceremonia zyrtare e hapjes së festivalit të rrushit “HardhFest”.

Në ceremoninë e hapjes, do të marrë pjesë edhe Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj.

Më poshtë mund t’i gjeni të renditura të gjitha aktivitetet që do të zhvillohen gjatë ditës lidhur me këtë festival.

12:15 – Shpallja e vreshtarëve dhe verëtarëve më të mirë;
12:45 – Hapja e Panairit të rrushit, verës, rakisë dhe gastronomisë;
14:00 – Demonstrim i pjekjes së rakisë rreth kazanit;
15:00 – Hapja e Hardh Campit;
17:00 – Zgjedhja e Mbretëreshës së Rrushit;
18:00/19:00 – Hardh Expo “Legends” & Hardh Eks;
20:00-02:00 – Pop/Rock & DJ Koncert n’Konak.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme