I infektuari nga Obiliqi punon në një ordinancë private në Prishtinë

Prishtinë | 10 Maj 2020 | 08:51 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi ka bërë të ditur se sipas informacioneve, rasti në fjalë është rast kontakti dhe është punonjës shëndetësor në një klinikë private në Prishtinë

“Sipas informatave të marrura nga Instituti Kombëtar i Shëndetësise Publike, në Obiliq kemi një rast pozitiv me Covid-19, rasti në fjalë është rast kontakti dhe sipas informatave është punonjës shëndetësor në një klinikë private në Prishtinë”, ka shkruar Gashi në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Më tej, ai ka njoftuar se ekipet e QKMF-së, po qëndrojnë në kontakt me IKSHPK-në dhe me familjarët e të infektuarit.

“Nuk ka nevojë për panik, ju bëjë thirrje shumë të sinqertë që të respektoni me përpikmëri të gjitha rregullat e institucioneve shëndetësore, të vazhdoni të qëndroni në shtëpi edhe përkundër motit të mirë , evitoni daljet e shpeshta në mënyrë që të tejkalojmë këtë sfidë”, ka përfunduar kryetari Gashi.

Të ngjashme