Komuna e Drenasit: Disa rrugë vështirë të tejkalueshme

Prishtinë | 21 Nën 2022 | 10:59 | Nga Ekonomia Online

Vërshimet e shkatuara nga reshjet e mëdha të shiut kanë vështirësuar qarkullimin në Komunën e Drenasit.

Për shkak të situatës, komuna ka njoftuar se disa rrugë janë vështirë të tejkalueshme.

“Komuna e Drenasit, njofton të gjithë qytetarët se pas vazhdimit të reshjeve të dendura të shiut, disa rrugë, sidomos mbi ura, janë bërë vështirë të kalueshme, ndaj kërkojmë nga qytetarët që të kenë kujdes dhe të evitojnë ato pjesë ku ka rrezik”, thuhet në njoftim.

Të ngjashme