Komuna e Istogut shënon 20 qershorin, Ditën e Çlirimit

Istog | 20 Qer 2017 | 15:09 | Nga

Nën patronatin e kryetarit të komunës së Istogut Haki Rugova është shënuar 20 qershori Dita e Çlirimit të Istogut, ku kjo ditë u përcoll me aktivitete të ndryshme.

Aktivitetet kanë filluar me vendosjen e kurorave me lule tek Lapidari i Dëshmorëve në qendër të qytetit në Istog, tek varri i Shaban Manaj si dhe tek varri i Fadil Feratit.

Aktivitete kanë vazhduar me turnirin në futboll të madh, i cili u mbajt në stadiumin e futbollit në Istog, ku morën pjesë: KF ” Istogu”, KF “Onix-i, KF “Stars-at” nga Peja, KF “Siti Sport” nga Klina;

Përmbylljen e aktiviteteve e shënoj një orë letrare që është mbajtur në sallën e kuvendit komunale, ku me krijimet e tyre letrare janë paraqitur një numër i madh i nxënësve nga shkollat fillore dhe të mesme të komunës së Istogut.

Image may contain: 1 person, indoorImage may contain: 8 people, people standing, wedding, suit, tree and outdoorImage may contain: 9 people, outdoor

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme