Komuna: Janë vendosur 2000 drita, në gjatësi prej 55 km

Prishtinë | 09 Mar 2018 | 11:20 | Nga

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se ka përfunduar projekti i nisur në vitin 2017, për zgjerimin dhe modernizimit e ndriçimit publik.

Sipas njoftimit të Komunës, janë vendosur mbi 2000 drita, në gjatësi prej mbi 55 kilometra, nëpër lagjet Kodra e Trimave, Kalabria, Mati, Dardania, Bregu i Diellit, Vneshta, Tophane, Veternik dhe Velani.

Komuna ka postuar në faqen e saj në Facebook disa fotografi “të bukura” që tregojnë punën që po bën qeverisja e Shpend Ahmetit.

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: night, sky, outdoor and water

Image may contain: car, night and outdoor

Image may contain: night, tree and outdoor

Image may contain: night, sky and outdoor

Image may contain: night, car, sky and outdoor

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme