Ky dyshohet se është motivi i vrasjes që ndodhi në Gushtericë

Prishtinë | 07 Maj 2022 | 16:02 | Nga Ekonomia Online

Sot një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Gushtericë, ku një person ka mbetur i vdekur pasi dyshohet se u qëllua me armë zjarri nga vëllai i tij.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë të ditur se motivi i vrasjes dyshohet të ketë qenë një ngatërresë lidhur me pronë.

Siç mëson Sinjali, i dyshuari është zyrtar policor në njësinë që merret me sigurinë e objekteve të trashëgimisë kulturore e fetare.

Sinjali ka kontaktuar edhe me Policinë e Kosovës dhe është në pritje të konfirmimit zyrtar.

Të ngjashme