Ky është kandidati i PDK-së për Kryetar të Podujevës

Prishtinë | 17 Shk 2020 | 14:10 | Nga Ekonomia Online

PDK-ja ka bërë të ditur se Naim Fetahu do të jetë kandidat nga kjo parti për kryetar të Komunës së Podujevës.


Fetahu ka qenë deputet i Kuvendit të Kosovës më herët.

Përballë në garë ai do t’i ketë Nexhmi Rudarin nga LDK dhe Shpejtim Bulliqin nga Vetëvendosje.

Ndryshe, zgjedhjet e jashtëzakonshme në Podujevë vijnë pasi kryetari i deritanishëm i kësaj partie, Agim Veliu, është bërë Ministër i Brendshëm.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme