Malisheva me dy raste të reja me COVID-19

Prishtinë | 11 Sht 2020 | 16:23 | Nga Ekonomia Online

Malisheva ka regjistruar edhe dy raste të reja me COVID-19.

Këtë e bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) duke shtuar se janë shfaqur edhe dy raste pozitive dhe se aktive janë edhe 43 pacientë me koronavirus.

Gjendja aktuale me COVID-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: 234 persona të prekur me COVID-19, prej tyre 170 persona janë shëruar, 21 persona kanë vdekur, ndërsa aktiv me COVID-19 janë edhe 43 persona.

Të ngjashme