Mbeturinat në hapësira publike, reagon kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj

Prishtinë | 02 Kor 2019 | 11:02 | Nga Ekonomia Online

Mbeturinat po hudhen edhe në hapsira publike, ku kjo situatë mund të jetë edhe e rrezikshme për qytetarët sepse jemi në stinën e verës dhe temperaturat janë të larta.

Kryetari i Komunës së Suharekës ,Bali Muharremaj, ka bërë thirrje që mbeturinat të hudhen në vendin e duhur, e jo në hapsira publike ku mund të dëmtohen dhe rrezikohen qytetarët.

Ja reagimi i tij:

“Kjo është e turpshme. Hudhja e mbeturinave në hapësira publike, ku ka banim kolektiv e shëmton pamjen tonë të përditshme. I kam njoftuar Policinë dhe Inspekcionin dhe do të veprohet konform ligjeve në fuqi, për ti gjobitur shkelësit”, ka përfunduar kryetari Muharremaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme