Memorandum bashkëpunimi mes Kamenicës dhe OEK-ut, përfitojnë 25 familje

Prishtinë | 20 Nën 2020 | 11:32 | Nga Ekonomia Online

Komuna e Kamenicës ka  nënshkruar memorandum bashkëpunimi me OEK-n, prej nga do të përfitojnë 25 familje në gjendje ekonomike të rëndua, shkruan Gazeta Express

Pakot do të përmbajnë produkte ushqimore dhe higjienike.

Drejtoresha e drejtorisë së Shëndetësisë, Mirëqenies Sociale, Suna Zajmi-Krasniqi, u shpreh mirënjohëse ndaj të gjithë atyre që po vazhdojnë të ndihmojnë komunën tonë.

“Ky memorandum bashkëpunimi do t’i ndihmoj familjeve në nevojë sadopak. I jemi mirënjohës për bashkëpunimin dhe jemi të gatshëm edhe për bashkëpunime të tjera të kësaj natyre. Prioritet i yni vazhdon të mbetet mirëqenie e qytetarëve tanë”, u shpreh mes tjerash Zajmi-Krasniqi.

Të ngjashme