Merr para ryshfet, arrestohet nga policia

Gjilan | 22 Jan 2017 | 14:07 | Nga

Është arrestuar një i dyshuar për marrje ryshfeti në pikën kufitare të Kosovës në Gjilan.

I dyshuari dyshohet se nga viktima mashkull shqiptar kishte kërkuar 20 euro ryshfet, ndërsa viktima i kishte dhënë 20 CHF (franga zvicerane).

Njësitet policore në vendin e ngjarjes, tek i dyshuari ka gjetur dhe konfiskuar në kartëmonedhë prej 20ChF që dyshohet se i dyshuari e kishte marrë nga viktima.

Me urdhër të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme