Nënshkruhet memorandumi për ndërtimin e stadiumit në Gjakovë

Prishtinë | 15 Maj 2019 | 16:01 | Nga Ekonomia Online

Është nënshkruar memorandumi për  fillimin e ndërimit të sdadiumit të qytetit në Gjakovë.

Ky menorandum u nënshkrua nga Kryetari i Komunës së Gjakovës  Ardian Gjini dhe ministri i MKRS-së Kujtim Gashit

Ky projekt do të  financohet nga Qeveria e Kosovës

Këtë e ka bërë të ditur Ardian Gjini përmes një statusi në Facebook.

“Sot së bashku me ministrin Kujtim Gashi e nënshkrova memorandumin për ndërtimin e Stadiumit të Qytetit në Gjakovë! 
E falënderoj nga zemra Kryeministrin Haradinaj dhe Ministrin Gashi për financimin e këtij projekti të jashtzakonshëm për komunën tonë! 
Ndjehem i lumtur!” ka shkruar Gjini.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme