Nesër asfaltohet rruga “Muharrem Fejza”

Prishtinë | 11 Tet 2021 | 11:09 | Nga Ekonomia Online

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nesër do të filloj asfaltimi i rrugës “Muharrem Fejza”.

“Nesër me datë 12.10. 2021 si dhe pasnesër me datë 13.10.2021, do të asfaltohet rruga “Muharrem Fejza”, prandaj bëjmë apel për qytetarët që të mos parkojnë veturat, ose ata që kanë të parkuar veturat në atë rrugë të i largojnë”, thuhet në njoftimin e tyre.

Kjo rrugë ka muaj që ka mbetur e pa asfaltuar. Për këtë banorët kanë protestuar disa herë.

Të ngjashme