Numri i madh i rasteve me Covid, hapet edhe një qendër testimi në Prishtinë

Prishtinë | 25 Kor 2022 | 11:36 | Nga Ekonomia Online

Për shkak të numrit të madh të rasteve me Covid në vendin tonë dhe kërkesave për testim, në Prishtinë është hapur edhe një qendër për testim.

Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Izet Sadiku.

“Nga sot e kemi hapur edhe një qendër për testim në QMF IV në Xhemail Ibish”, njofton ai.

Sadiku ka njoftuar edhe për orarin e punës së dy qendrave të testimit

“Orari: Qendra në AMF në Qendrën e Studentëve: E hënë – diel, orari: 08.00-16.00.

Qendra në QMF IV, Xhemail Ibish: E hënë e premte, ora: 8.00-15.00″, njofton Sadiku.

Njoftimi i plotë:

Të ngjashme