Numri i të infektuarve nepër komuna, prin Prishtina

Prishtinë | 11 Tet 2020 | 15:12 | Nga Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, ka publikuar rezultatet gjatë 24 orëve të testimit për COVID-19.

Sipas IKSHPK janë shënuar dy të vdekur dhe 49 raste të reja me koronavirus.

Instituti Kombëtar ka publikuar edhe rastet e COVID-19 nëpër komuna.

Bazuar në të dhënat komuna e Prishtinës prin me 27 raste.

Njoftimi i plotë:

53 TË SHËRUAR DHE 49 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Sonntag, 11. Oktober 2020


Të ngjashme