PDK-ja takon krerët e BIK-ut në Ferizaj: Bashkëjetesa ndërfetare, sinonim i qytetit tonë

Prishtinë | 20 Sht 2019 | 13:27 | Nga Ekonomia Online

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Ferizaj, ka zhvilluar një takim me krerët e Bashkësisë Islame në Ferizaj, me ç’rast u bashkëbisedua për bashkëjetesën ndërfetare në këtë komunë.

Këtë njoftim e ka bërë të ditur PDK-ja në Ferizaj.

Ky është njoftimi i plotë:

Ferizaj i bashkëjetesës ndërfetare është sinonimi sesi një qytet dhe qytetarët e tij bashkëveprojnë pa dallime për të mirën e përgjithshme. Mbrëmë, krerë dhe anëtarë të Bashkësisë Islame në Ferizaj konfirmuan vullnetin që të vazhdojnë këtë rrugë drejt ndërtimit të ardhmes dhe shtetit.

Të ngjashme