Përfundon rrëzimi i murit ilegal në Mitrovicë

Mitrovicë | 05 Shk 2017 | 12:53 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Muri i cili u ndërtua me 8 dhjetor të vitit të kaluar është rrëzuar përfundimisht sot. Eskvatorët kanë filluar rrëzimin e tij rreth orës 11:40 ndërsa rrëzimi i tij ka zgjatur rreth një orë.

Rrëzimin e këtij muri e përcollën qytetarë të shumtë si serbë ashtu edhe shqiptarë ai dhe shefja e stafit të kryeministrit, Vlora Dumoshi.

Po ashtu për të monitoruar punën nga afër ishte e pranishme edhe Shefja e zyrës së BE-së, Natalya Apostolova. Ndërsa sigurinë e vendit e bëri Policia e Kosovës së bashku me KFOR-in.

16491209_10154872452115692_1850984773_o

16491209_10154872452115692_1850984773_o 16491387_10154872457060692_1178374673_o

Lexo më shumë:

Të ngjashme