Përkujtohet ish-mësuesi e ish-kryetar i Klinës, Ismet Rraci

Prishtinë | 07 Mar 2019 | 14:12 | Nga Ekonomia Online

Më rastin e ditës së mësuesit, 7 Marsin, kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, i shoqëruar nga nënkryetari, Besim Hoti, kryesuesi i kuvendit, Fadil Gashi dhe përfaqësues të institucioneve arsimore dhe qytetarë bënë homazhe dhe u vendosen buqeta me lule te busti i të ndjerit.

Ismet Raci, ishte kryetari i parë i Komunës së Klinës dhe mësimdhënës për shumë vite. Ai ishte atdhetar që u sakrifikua në rrugën e lirisë e demokracisë, ia kushtoi një jetë të tërë edukimit dhe arsimimit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme