Punëtori bie nga 3.5 metra lartësi në Fushë Kosovë

Fushë Kosovë | 09 Maj 2022 | 09:11 | Nga Ekonomia Online

Një punëtor ka rënë nga lartësia 3.5 metra teksa po punonte në një konstruksion metali në Fushë Kosovë.

Viktima është duke u trajtuar ne QKUK dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë.

Njoftimi i plotë i policisë:

ASGJËSIM , DËMTIM OSE HEQJE E PAISJEVE MBROJTËSE DHE RREZIKIMI I SIGURISË NË VENDIN E PUNES /Fushë Kosovë 08.05.2022-17:30. Viktima mashkull kosovar deri sa ishte duke punuar në një konstruksion metali, aksidentalisht është rrëzuar nga një lartësi prej 3.5 metra me ç’rast ka pësuar lëndime . Viktima është duke u trajtuar ne QKUK dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë. Ne vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse policore dhe inspektori i punës.

Të ngjashme