Qytetit të Suharekës po i shtohen hapësirat publike të gjelbëruara

Prishtinë | 03 Kor 2019 | 14:21 | Nga Ekonomia Online

Qytetit të Suharekës po i shtohen hapësirat publike të gjelbëruara

Hapësira publike të gjelbëruara, do të ketë edhe më tepër në qytetin e Suharekës.

Sot u rrënuan objektet, të cilat kanë rrezikuar sigurinë publike dhe ka pasur raportime për dukuri negative.

Për të parë nga afër punën, ka shkuar edhe kryetari i komunës së Suharekës,Bali Muharremaj.

Ai gjatë vizitës së punimeve u shpreh:

“Kjo zonë afër Sheshit “Besim Ndrecaj” do të ketë pamje shumë më të mirë, duke qenë i shfrytëzueshëm për banorët dhe qytetarët në përgjithësi”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme