Ramosaj: Gjaku, sakrifica dhe vepra e dëshmorëve është amaneti më i madh që i mbetet atdheut

Deçan | 06 Maj 2022 | 13:37 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i komunës se Deçanit Bashkim Ramosaj, ka thënës se gjaku, sakrifica dhe vepra e dëshmorëve është amaneti më i madh që i mbetet atdheut!.

“Sot, kujtojmë të kaluarën tonë të lavdishme, kujtojmë dëshmorët dhe martirët e kombit para të cilëve përulemi me respektin më të madh, përulemi ndaj sakrificës dhe gjakut të të rënëve për Atdhe!. Sot është dita e dhimbjes dhe krenarisë, është dita ku secili prej nesh nderojmë e kujtojmë me krenari dëshmorët e martirët e kombit, kujtojmë luftën e lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!. Gjaku, sakrifica dhe vepra e tyre është amaneti më i madh që i mbetet atdheut!. Qoftë i përjetshëm kujtimi për gjithë dëshmorët dhe martirët e lirisë!”,ka shkruar Ramosaj në profilin e vet në “Facebook”.

May be an image of 3 people, people standing, outdoors and monument

Të ngjashme