Reshitaj viziton QKMF-në në Suharekë, diskutojnë për të arriturat dhe kontributin e grave në shëndetësi

Prishtinë | 12 Sht 2019 | 15:21 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetarja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Albena Reshitaj, ka shkruar se sot ka pasur një takim me personelin shëndetësorë të QKMF-së në Suharekë.

“Falënderoj të gjithë personelin mjekësor për bashkëbisedimin konstruktiv, njëherë nënkryetaren e Komunës së Suharekës, Mihrije Berisha Suka dhe drejtoreshën për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Sale Bytyqi për organizimin. Në këtë takim bashkërisht diskutuam për të arriturat dhe nevojat e sektorit shëndetësor në Suharekë, me theks të veçantë për punën dhe kontributin e grave në shëndetësi”, ka shkruar Reshitaj në Facebook.

Image may contain: 4 people, people sitting, drink and indoor
Image may contain: 5 people, people sitting
Image may contain: 7 people, people sitting and indoor
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme