Rrugët në “Pejton” të Prishtinës asfaltohen nga e enjtja

Prishtinë | 01 Sht 2020 | 20:35 | Nga Ekonomia Online

Rrugët në lagjen “Pejton” të Prishtinës do të asfaltohen gjatë kësaj jave.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti.

“Gjatë kësaj jave do të fillon asfaltimi rrugëve në Pejton! Më saktësisht të enjten!”, ka shkruar ai në Facebook.

“Kërkojmë falje për vonesat por përveq ndërrimit të kanalizimit, kemi pritur edhe KEDS që kabllot e rrymës të vendosen nën tokë si dhe që çdo shtëpi/banesë të ketë lidhje të dyfishtë në rrjetin elektrik”, ka treguar Ahmeti.

Punimet nëpër rrugët e “Pejtonit” kanë nisur në pranverë.

Të ngjashme