Selim Pacolli viziton Hajvalinë, premton investime në ekonomi e bujqësi

Prishtinë | 24 Sht 2017 | 19:39 | Nga

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga AKR-ja, Selim Pacolli, ka vizituar sot disa familje në Hajvali ku është njoftuar për së afërmi me gjendjen në këtë lagje të Prishtinës.

Pacolli ka shpalosur programin e tij për Prishtinën duke konsideruar se ka vullnet dhe ekip profesional për ta udhëhequr Komunën.

Pacolli ka dëgjuar brengat e këtyre banorëve që ishin nga më të ndryshmet duke filluar nga ekonomia, papunësia, bujqësia…

Ai tha se në mandatin e tij do të jetë njëri ndër prioritetet bujqësia dhe rritja e subvencioneve. Po ashtu Pacolli vizitoi edhe shtëpinë e Kulturës në Hajvali.

Image may contain: 2 people, people standing

Image may contain: 8 people, people standing, shoes and outdoor

Image may contain: 5 people, people sitting, child, table and outdoor

Image may contain: 3 people, basketball court

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme