Shoqata e Malazezëve të Kosovës përkrah Arban Abrashin

Prishtinë | 16 Nën 2017 | 13:50 | Nga

Shoqata e Malazezëve të Kosovës ka bërë thirrje për të gjithë simpatizantët e saj që ti japin përkrahje kandidatit për kryetar të Prishtinës nga LDK-ja, Arban Abrashit.

Në një komunikate për media nga kjo shoqatë është thënë që Shpend Ahmeti dhe partia e tij kanë çuar qytetarët drejt izolimit, konflikteve të brendshme dhe konflikte me fqinje e partner strategjik.

Ndërsa për kundërkandidatin e Ahmetit është thënë që është “zëri i Prishtinës evropiane dhe të avancuar ekonomikisht”.

Të ngjashme