Suharekë: Shtohet numri i parkingjeve dhe hapsirave të gjelbëruara

Prishtinë | 18 Kor 2019 | 16:05 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj po angazhohet  që të krijoj kushte të mira për të gjithë qytetarët e Komunës së Suharekës, duke krijuar hapsira të gjelbëruara dhe duke krijuar sa më shumë parkingje për automjete.

Duke u angazhuar në lirimin e hapsirave publike, shumë nga të cilat ishin të uzurpuara, po krijohen ambiente të mira për qytetarë.

Lidhur me këto kryetari shkruan në adresën e tij në fb:

“Hapsirat publike çdo herë e më shumë po lirohen, duke u shëndrruar në parkingje dhe hapsira të gjelbërta”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme