Tentativë vrasje ndaj drejtorit të ‘AgroKosova Holding’, policia jep detaje

Prishtinë | 24 Maj 2022 | 23:30 | Nga Ekonomia Online

Para pak minuitash, u raportua se ka pasur një tentativë vrasje ndaj drejtorit meaxhues i “Agro Holding Kosova”, Bekim Krasniqi në Suharekë.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, tha se se njesiti kanë shkuar në vendin e ngjarjes, por nuk kanë gjetur asnjë mjet ose diçka madje as persona të dyshuar. “Rreth orës 21:19 Bekim Krasniqi, drejtor i Agrokosova Holdin në Suharekë ,ka informuar se ka gjuajtje me armë. Reagimi policor ka qen i menjhereshem. Patrullat kan kontaktuar me ankuesi Bekim Krasniqi i cili deklaron se ka dëgjuar të shtëna por nuk është i sigurt se prej nga është shtën dhe me çka është shtën. Patrullat kan patrulluar në atë lokacion por deri më tani nuk kan hasur në diqka të dyshimtë. Patrullat së bashku me njësit tjera ende janë në atë lokacion”, deklaroi Gashi.

Të ngjashme