Trajtimi i qenve endacakë, komuna e Prishtinës formon grup punues për gjetjen e strategjisë kornizë

Prishtinë | 28 Jan 2022 | 10:01 | Nga Lindita Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Komuna e Prishtinës ka organizuar tryezë të rrumbullakët lidhur me përpilimin e strategjisë kornizë për trajtimin e qenve endacakë, raporton Ekonomia Online.

Në këtë tryezë po marrin përfaqësues nga BE, organizata joqeveritare dhe akterë profesional të fushës mbi strategjinë kornizë për trajtimin e qenve endacak.

Në fillim të takimit u lejuan mediat te marrin pamjet ndërsa pas takimit, kryetari i Prishtinës Përparim Rama do të mbajë konferencë për medie lidhur me vendimet dhe strategjitë e këtij takimi.

Lexo më shumë:

Të ngjashme