Konfiskohet drogë në pikën kufitare në Vërmicë

Prishtinë | 13 Sht 2021 | 09:47 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se në pikën kufitare në Vërmicë është ndaluar automjeti me targa vendore te cilin e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar i cili nga Shqipëria kishte ardhur në kufirin e Kosovës dhe gjatë kontrollimit te hollësishëm i është gjetur dhe konfiskuar një cigare e mbushur me substancë te dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme