Konjufca bën homazhe në përkujtimin e masakrës së Rezallës

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 11:43 | Nga Erdonita Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka bërë homazhe te kompleksi i të vrarëve në masakrën e Rezallës në 21 vjetorin e kësaj masakre, raporton Ekonomia Online.

Më 5 mars 1999  në Rezallës të Skenderajt, policia dhe ushtria serbe patën ekzekutuar 98 shqiptarë, banorë të Rezallës dhe të fshatrave përreth, nga të cilët 44 kishin i kishin zhdukur. Disa vite më pas një pjesë e trupave u gjetën në Rudnicë të Rashkës dhe iu dorëzuan familjarëve.

Lexo më shumë:

Të ngjashme