Kosova dhe Italia nënshkruajnë marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë në të ardhura

Prishtinë | 22 Qer 2021 | 16:07 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Financave Hekuran Murati dhe Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando në praninë e ministrave të jashtëm të dy shteteve kanë nënshkruar marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë në të ardhura, raporton Ekonomia Online.

Kjo marrëveshje u nënshkrua në prani të ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, dhe ministrit të Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio.

No description available.
Lexo më shumë:

Të ngjashme