Kosova sot me reshje shiu e bore

Prishtinë | 10 Dhj 2018 | 07:59 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme moti do të jetë i ndryshueshëm.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se sot moti do të karakterizohet me vranësira dhe me kushte për reshje shiu të cilat vende–vendet do të shoqërohen me fjolla bore, shkruan lajmi.net.

Sipas IHMK-së, temperatura minimale parashihet të lëvizë ndërmjet 0 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5 dhe 7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Më poshtë ju sjellim edhe tabelën për temperaturat minimale dhe maksimale në qytetet kryesore të vendit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme