Kosovari detyrohet të paguajë pa ngrënë drekë

Prishtinë | 13 Kor 2016 | 10:29 | Nga

Policia e Sarandës të hënën ka pasur punë me një shtetas të Kosovës dhe një banori të Sarandës. Kosovari ka bërë kallëzim penal ndaj një banori të Sarandës pasi ky i ka bërë presion atij për ta paguar drekën, të cilën nuk e kishte konsumuar.

“Më datë 11.07.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për shtetasin A.Xh, vjeç 34, banues në Ksamil, pronar i një lokali, pasi, shtetasi kosovar I.K, vjeç 39, banues në Zvicër, ka bërë kallëzim ndaj tij, se i ka bërë presion për të paguar drekën, të cilën nuk e ka konsumuar”, ka bërë të ditur policia e Shqipërisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme