Kosovarja me Covid-19 tentoi ta kalojë kufirin Kosovë-Shqipëri, kapet nga Policia

Prishtinë | 21 Nën 2020 | 12:37 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës e ka arrestuar dje një të dyshuar femër të infektuar me virusin Covid-19 pasi që e njëjta ka tentuar që ta kalojë kufirin në mes të Kosovës dhe Shqipërisë.

“Është raportuar se ndaj të dyshuarës femër kosovare është hapur rast pasi që e njëjta derisa ka qenë me Covid 19, duke mos u përmbajtur rekomandimeve ka dalë nga vetë izolimi”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme