Krasniqi pas aksidentit në Bullgari: Mendjet dhe zemrat tona janë me të gjithë të prekurit e kësaj tragjedie

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 11:30 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është shprehur i tronditur me tragjedinë që ka ndodhur në Bullgari, që mori jetën e 46 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut.

“I tronditur e i prekur thellësisht nga tragjedia në Bullgari, që mori jetën e 46 qytetarëve të Maqedonisë së Veriut, bashkëkombësve tanë shqiptarë dhe familjeve të të gjithë viktimave ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta, për shuarjen e më të dashurve të tyre”.

“Përballë kësaj ngjarjeje kaq tragjike, lutemi për shërim të shpejtë të të mbijetuarve dhe për durim e forcë për familjarët e viktimave. Në këtë ditë të rëndë, mendjet dhe zemrat tona janë me të gjithë të prekurit e kësaj tragjedie”, ka shkruar Krasniqi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme