Kryediplomatja shqiptare sot vjen në Kosovë

Prishtinë | 25 Nën 2022 | 08:08 | Nga Ekonomia Online

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, pret sot në takim homologen e saj nga Shqipëria, Olta Xhaçka.

Sipas njoftimit të MPJD-së, Gërvalla dhe Xhaçka, do të zhvillojnë një takim bilateral në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ku më pas do kenë një prononcim për media.

Takimi nis në ora 09:15.

Të ngjashme