Kurtishaj ngushëllon familjarët e viktimave në aksidentin që ndodhi në Bullgari

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 09:59 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Shoqatës së Transportit rrugor të udhëtarëve të Kosovës, Ruzhdi Kurtishaj, ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari.

Kurtishaj u ka shprehur ngushëllime familjarëve ndërsa të lënduarve u ka uruar shërim të shpejtë.

Postimi i plotë:

Shoqata e Transportit rrugor të udhëtarëve të Kosovës, është e shokuar nga ngjarja e rëndë në Bullgari. U shprehim ngushëllime familjeve të aksidentit në Bullgari. Aksidenti tragjik na ka prekur thellë, ky lajm i trisht na ka lënduar të gjithëve.

Ne emër tim personal dhe të Shoqatës së Transportit rrugor të Udhëtarëve i shprehim ngushëllime, familjarëve të të vdekurve, ndërsa udhëtarëve të lënduar shërim të shpejt.

Lutemi që aksidente të tilla të mos ndodhin!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme