Ky është parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 25 Nën 2018 | 08:15 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton për motin që do të mbajë sot.

Sipas IHMK-së, sot do të mbretëroj mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohë me reshje shiu të intensitetit të dobët deri në mesatare.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet e lartë por me tendencë të zbritjes në ditët në vijim. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme