Labi: Mos lejoni që të fortit ta marrin vaksinën origjinale kurse ju të Kinës apo Rusisë

Prishtinë | 03 Mar 2021 | 13:43 | Nga Ekonomia Online

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, thotë se njerëzit e fortë ja kanë nisur ta kërkojnë për vete vaksinën origjinale.

Këtu u bën thirrje fansave të tij që të mo lejojnë që të fortit ta marrin vaksinën nga Gjermania e Anglia, kurse populli atë të Kinës apo Rusisë.

Postimi i tij i plotë:

SYGJERIM PÊR VAKSIONIMIN QË DO TË JU BËHET! Mos e mendoni sikurse hajt po do me thënë Labi diqka, sepse ju kujtohet se cfar ndodhi me fushata dhe punên e Virusit! TË DASHUR NJERËZ UROJ TE JENI SHENDOSH E MIRË. PASIQË POPULLATA KËRKON NDIHMË NGA NE, NA TAKON QË EDHE NE TË KUJDESEMI PËR SHËNDETIN E TYRE. JU SYGJEROJË QË VAKSINÊN E NJEJTË TË CILËN E MARRIN INSTITUCIONET E SHTETIT NGA PRESIDENTI E DERI I FUNDIT, TA KERKONI EDHE JU SI POPULLATË DMTH ORIGJINALE. MOS HARRONI DHE MOS E TOLERONI QË DIKUSH TA MARR ORIGJINALE NGA GJERMANIA E ANGLIA, KURSE JUVE E NEVE TË KINES , RUSISE APO TE SERBISË. MOS E MERRNI SI ASGJE KETE PUNËu SEPSE JA KANË NISUR NJEREZIT E FORTË TA KERKOJNE PER VETE DHE FAMILJET E TYRE ‘VAKSINË ORIGJINALE’ PRA I BIE QE NESER KU TA DIM SE SI KANË ME U FUTUR NE TREGUN E ZI VETEM SA PËR TU VAKSIONUAR

KUR TË VJEN KOHA PËR TU FUTUR NË KOSOVË, JU PREMTOJË SE DO TI SHOH DHE DO TI ANALIZOJ ME NDIHMEN E DOKTORËVE SE CILAT JANË ME EFIKASE DHE ATE DO TA MARR E DO TË UA SYGJEROJË, NDRYSHE NUK PRANOJË NËSE NUK ËSHTË NJEJTË ME TË PRESIDENTIT. ZOTI JU RUAJT. LABI KOSOVË E SHQIPËRISË.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme