Let’s Do It Kosova për 1 maj pastron Prevallën

Prishtinë | 01 Maj 2019 | 17:40 | Nga Ekonomia Online

Organizata “Let’s Do It Kosova”, me moton “Festo pastër” ka pastruar sot Prevallën.

Në një postim në faqen e tyre në facebook, organizata i ka bërë thirrje qytetarëve, që të mos hudhin mbeturina dhe t’i ruajnë të pastra këto pika turistike.

Postimi i plotë:

Me moton “Festo pastër”, sot për “Festën e 1 Majit”, ishim në Prevallë, për të përçuar edhe njëherë mesazhin për ruajtjen dhe mosndotjen e ambientit me mbeturina. Shpërndamë thasë tek qytetarë të shumtë të cilët kishin dalë për të festuar, e shumë të tjerë edhe i mbushëm me mbeturina të cilat fatkeqësisht ishin hudhur nga qytetarë të pandërgjegjshëm, në vendet e tyre të piknikut. Prevalla, e shumë pika të tjera turistike në Kosovë, për këtë festë vërshohen nga një numër i madh i qytetarëve, shumë prej të cilëve pasi të kenë përfunduar pushimin dhe argëtimin e tyre, i lënë mbeturinat e tyre jashtë vendeve të destinuara për to. Është mëkat që bukuritë natyrore të vendit tonë t’i “shëmtojmë” në këtë mënyrë, andaj Let’s Do It u bënë thirrje të gjithë qytetarëve që të mos hudhin mbeturina dhe t’i ruajnë të pastra këto pika turistike.

Image may contain: 4 people, outdoor
Image may contain: 4 people, child, grass, outdoor and nature
Image may contain: plant, shoes, outdoor and nature
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme