Limaj përkujton 15 maturantët e Malishevës në 14-vjetorin e vdekjes tragjike

Prishtinë | 14 Tet 2018 | 14:15 | Nga Ekonomia Online

Sot bëhen 14 vite qysh nga vdekja tragjike e 15 maturantëve të Komunës së Malishevës, të cilët u aksidentuan derisa po ktheheshin nga ekskursioni në Shqipëri, në vendin e quajtur Fushë-Arrëz.

Me këtë rast kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, përmes një postimi në “Facebook”, i ka përkujtuar ata. Sipas Limajt lajmi për vdekjes e tyre ka tronditur opinionin në përgjithësi dhe se ishte një humbje e madhe për të gjithë.

“Në 14-vjetorin e vdekjes tragjike, kujtojmë 15 maturantët e Komunës së Malishevës, të cilët u aksidentuan derisa po ktheheshin nga një ekskursion në Shqipëri. Vdekja e tyre ishte humbje e madhe jo vetëm për familjet e tyre por edhe për gjithë shqiptarët. Lajmi për vdekjen e tyre e pati tronditur gjithë opinionin në përgjithësi, e familjarët e tyre në veçanti. Ata do të mbesin përgjithmonë në kujtesën tonë.”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme