Limaj shpreh ngushëllime për shqiptarët që tragjikisht humbën jetën në Gjermani dhe Zvicër

Prishtinë | 17 Tet 2020 | 11:56 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, e ka quajtur të kobshme ditën e djeshme, për faktin e hidhur, ku katër bashkëatdhetarë tanë ndërruan jetë, tre prej tyre në një aksident komunikacioni në Gjermani, dhe tjetri në vendin e tij të punës në Zvicër.

“Në këto momente aspak të lehta për familjarët e tyre, ndajmë dhimbjen me ta dhe lutemi që raste të tilla të mos përseriten”, ka shkruar Limaj.

Kreu i Nismës, Fatmir Limaj, në emër të tij dhe të partisë që drejton, i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes Krasniqi nga komuna e Ferizajt dhe familjes Avdylaj nga Zabërgja e Klinës për humbjen e më të dashurve të tyre.

Të ngjashme