Limaj, shpreh ngushëllime për vdekjen e këngëtarit Isë Llapqeva

Prishtinë | 15 Sht 2020 | 14:24 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ngushëllon familjen Llapqeva për ndarjen nga jeta të këngëtarit, Isë Llapqeva!

Postimi i kryetarit Limaj:

Paska ndërruar jetë këngëtari i mirënjohur i folklorit shqiptarë, Isë Llapqeva.

I ndjeri la pas vetes një krijimtari të pasur artistike. Ai me këngët e tij folklorike ishte burim frymëzimi për shumë gjenerata. Ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë atyre që e kanë pëlqyer muzikën e Isë Llapqevës. U prehte në paqe!
Të ngjashme