Limaj uron Fitër Bajramin, shpreson që sakrifica e Ramazit të shërbejë për paqe, harmoni e kujdes

Prishtinë | 15 Qer 2018 | 10:36 | Nga Mehmet Krasniqi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar qytetarët për festën e Fitër Bajramit.

Limaj, gjatë vizitës së tij në BIK, tha se shpreson që edukata dhe sakrifica e Ramazanit do të na shërbejë për paqe, harmoni dhe kujdes ndaj njëri-tjetrin.

“Ju urojmë të gjithëve këtë ditë të madhe të Fitër Bajramit. Shpreh mirënjohjen dhe respektin për besimtarët që për një muaj kanë sakrifikuar me përkushtim në përmbushjen e detyrave para Zotit. Shpresoj që edukata dhe sakrifica e Ramazanit do të na shërbejë për paqe, harmoni dhe kujdes ndaj njëri-tjetrin”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme