Lindin binjakët e parë për vitin 2019 në Kosovë

Prishtinë | 04 Jan 2019 | 15:29 | Nga Ekonomia Online

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK kanë ardhur në jetë binjakët e parë për vitin 2019.

Gjatë ditës së djeshme dy nëna kanë lindur fëmijë binjakë, shkruan Gazeta Shneta.

Gjatë vitit 2018 në Kosovë 16 nëna kanë lindur fëmijë trinjakë

Në këtë klinikë gjithsej janë realizuar 30 lindje, 19 prej të cilave janë të gjinisë mashkullore dhe 13 femërore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme